Enkle lunchretter er en sikker vinner på hjemmekontoret. Når man tilbringer store deler av arbeidsdagen hjemme er det å unna seg en god lunch utrolig deilig. Tanken på å kunne bruke en halvtime på å kaste i seg lunch og kaffe er blitt ganske grusom, og tanken på en hvit, steril kantine blir man fort deprimert av.
En av mine store favoritter til lunch er quesedilla. En enkel meksikansk rett av lefser fylt med ost og det du selv måtte ønske. Min favoritt er med kylling og en enkel salsa.
Dette trenger du
1 lunchporsjon – liten skrift
1 tortillalefse
1 kyllingfilet
1 paprika
1/2 løk
1 neve fersk koriander
Salt
Pepper
Lime
Ost
Slik gjør du
Skjær kyllingen i tynne strimler og stek i stekepanne.
I mellomtiden kutter du løk og paprika i små biter og blander sammen i en bolle. Hakk så koriander, og tilsette dette sammen med pepper og salt i bollen. Skvis over litt limesaft.
Når kyllingen er gjennomstekt fordeler du kyllingstrimler, salsa og ost på den ene halvsiden av lefsen. Brett sammen lefsen og stek på middels varme i en jernpanne til lefsen blir gyllen og osten smelter.
Server med rømme og guacamole.